Bývalý asistent Nigel Gibbs z Leedsu udelil Bet365 náhradu škody za prepustenie

bývalý asistent manažéra Leedsu vyhral 331 426 korún za škody za jeho prepustenie klubom.

Pán Justice Langstaff ocenil cenu kvôli Nigelovi Gibbsovi, ktorý odstúpil z funkcie v júli 2014, vypočutie na najvyššom súde.Leeds čakajú na rozsudok Nigel Gibbs po tom, čo Lucy Wardová vyhral prípad neoprávneného prepustenia Čítať viac

Sudca uviedol, že suma by mala mať advokáti Gibbsovej, kým sa nedosiahne dohoda o sume, ktorá sa má zraziť kvôli bonusom, ktoré má dostať vo svojej novej práci ako Bet365 asistenta vedúceho vývoja hráčov v Tottenhame. Otázkou v tomto prípade bolo, či Gibbs bol konštruktívne prepustený, pretože odmietajúce porušenie zmluvy Leeds, kto sa pripojil v apríli 2013, alebo sa jednoducho rozhodol ísť. Bývalý Watfordský obranca bol na zmluve na dobu určitú s Leedsom, ktorá mala skončiť v júni 2016 a zahŕňala ročný plat zvyšujúci sa na £ 220.000 plus výhody.

Vo štvrtok v Londýne sudca povedal, že po tom, čo Gibbs uviedol, že w ako nemal záujem o prevzatie ako hlavný tréner / manažér po odchode Briana McDermotta, nebol mu priradený práca, ktorá by zodpovedala jeho statusu a cítil, že stojí okolo “robiť nič”. Bol vylúčený z akéhokoľvek zmysluplnou súčasťou výcviku prvého tímu a povedal e-mailom, že jeho Bet365 úloha sa má obmedziť na prácu s hráčmi mladšími 18 rokov a mladšími ako 21 rokov.

Nasledujúci deň, Gibbs – ktorý mal záujem na splnenie svojich zmluvných povinností – povedal vtedajší vedúci tréner / manažér, že nebol v klube chcel a on odstúpil.Facebook Twitter Pinterest Nigel Gibbs, vľavo, urobil viac ako 400 vystúpení pre Watford. Fotografia: Tom Jenkins pre Guardian Sudca povedal, že dôkazy boli jedným zo spôsobov, ako by sa asistent manažéra mal zúčastňovať na výbere, taktike a výcviku prvého tímu, a požiadavku pracovať len ktorí boli mladší ako 18 rokov a mladší ako 21 rokov, nebol rozumný. Strata statusu by bola jasná nielen pre strany, ale aj pre Bet 365 ostatných, s ktorými sa žalobca musel zaoberať. To by nespĺňalo zmluvné očakávania. ”

E-mail podnietil rezignáciu a bol to, čo by sme očakávali od seba rešpektujúceho človeka, akým je napríklad Gibbs, aby to urobil, dodal.